امروز :
پنجشنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۳
ساعت :

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
زندگینامه شهید یوسف نجف آبادی

شهید یوسف نجف آبادی در سال 1341 در روستای نجف آباد از توابع شهرستان آشتیان به دنیا آمد. دوران کودکی او مثل همه بچه های روستا در صفا و صمیمیت گذشت و تحت تربیت مادری متدین و پدری دیندار بزرگ شد. ...

به گزارش بسیج دانشجویی شهیدآیت ؛شهید یوسف نجف آبادی در سال 1341 در روستای نجف آباد از توابع شهرستان آشتیان به دنیا آمد. دوران کودکی او مثل همه بچه های روستا در صفا و صمیمیت گذشت و تحت تربیت مادری متدین و پدری دیندار بزرگ شد.
تحصیلات خود را تا پایان مقطع ابتدایی در روستای نجف آباد گذراند ،سپس یار و یاور پدر شد و به کار کشاورزی پرداخت. چند سال از عمر شریفش گذشت تا به سن سربازی رسید،در نتیجه توسط ارتش جمهوری اسلامی به منطقه عملیاتی جنوب رفت و بعد از جان فشانی ها و رشادت هایی که از خود نشان داد سرانجام در روز 14 اردیبهشت سال 1361 در منطقه اروند رود به شهادت رسید.
پیکر پاک این شهید بزرگوار رادر گلزار روستای نجف آباد به خاک سپردند. شهید در فرازی از وصیت نامه خود می نویسد پدر و مادر عزیزم اگر من شهید شدم بدانید راه امام حسین را پیش گرفتم و خون من بسیار ناقابل است در برابر خون ریخته شده دیگر شهدا پس بجای اینکه برای من گریه کنید برای امام حسین (ع) گریه کنید.

5 1 1 1 1 1